آتش‌سوزی در یک عروسی در شمال عراق با بیش از ۴۵۰ کشته و زخمی
آتش‌سوزی در یک عروسی در شمال عراق با بیش از ۴۵۰ کشته و زخمی
در پی وقوع آتش سوزی در محل برگزاری یک مراسم عروسی در شمال این کشور، بیش از ۱۰۰ نفر جان‌باخته و صدها نفر دیگر زخمی شده‌اند.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروز خبر به نقل از ایسنا، احمد حمدانی، معاونت اداره بهداشت موصل اعلام کرد که در پی وقوع این آتش سوزی در یک سالن عروسی در شهرستان حمدانیه در موصلِ عراق، دستکم ۱۰۰ تن جان‌باخته و ۵۰۰ تن مجروح شدند.

جمعیت هلال احمر عراق پیش‌تر مجموع کشته و زخمی‌ها را بیش از ۴۵۰ نفر اعلام کرده بود.

شبکه خبری «ای بی سی نیوز» نیز در گزارش اولیه خود به نقل از فرماندار نینوا، شمار زخمی‌های این حادثه را بیش از ۲۰۰ نفر گزارش کرد.

فرماندار منطقه ضمن اعلام این خبر که زخمی‌ها به بیمارستان‌های سراسر منطقه نینوا منتقل شده‌اند، گفت: شمار کشته‌ها و زخمی‌ها نهایی نیست و ممکن است افزایش یابد.

رسانه‌های محلی همچنین اعلام کرده‌اند که عروس و داماد در میان قربانیان هستند.

علت آتش‌سوزی هنوز روشن نیست اما گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که بعد از روشن کردن وسایل آتش‌بازی، حریق شروع شده است.

خبرگزاری رسمی «آینا» گفت که حریق در محله «حمدانیه» در استان شمالی نینوا روی داده است.

استفاده از روکش‌های قابل اشتعال در ساختمان ممکن است به گسترش سریع آتش دامن زده و باعث ریختن بخش‌هایی از سقف شده باشد.

خبرگزاری «نینا» نیز به نقل از مدیر سازمان دفاع مدنی عراق گزارش کرد: حریق به ریختن بخش‌هایی از ساختمان منجر شد چون از مواد به شدت قابل اشتعال و کم هزینه، استفاده شده بود که ظرف چند دقیقه بعد از شروع آتش ریزش کرد.

گزارش‌ها حاکیست، آتش سوزی در ساعت ۱۰:۴۵ شب به وقت محلی شروع شده است. به گفته مقام‌ها، آمبولانس‎‌ها و خدمه پزشکی به صحنه اعزام شده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، دفتر نخست وزیری عراق در شبکه اجتماعی «اکس» نوشت: نخست وزیر به مقام‌ها گفته است که همه نیروها را برای کمک رسانی به آسیب دیدگان این حادثه اسفبار بسیج کنند.

بازدیدها: ۰