اجرای نوبت دوم نصب تابلوهای راهنمای گردشگری مسجدسلیمان
اجرای نوبت دوم نصب تابلوهای راهنمای گردشگری مسجدسلیمان
سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مسجدسلیمان از پایان اجرای نوبت اول نصب تابلوهای راهنمای گردشگری در این شهر خبر داد و گفت: اجرای نوبت دوم نصب تابلوهای راهنمای گردشگری برای ۳۰ اثر دیگر شهرستان در دستور کار قرار گرفته است‌.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروز خبر، ایوب سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: نصب تابلوهای راهنمای گردشگری برای معرفی هر چه بیشتر مسیرهای شهری و محوطه‌ای مسجدسلیمان به مسافران و گردشگران است.

او با اشاره به پیگیری‌های مستمر میراث فرهنگی برای آغاز نوبت دوم نصب تابلوهای گردشگری بیان کرد: برای خوانایی و پویایی هر چه بیشتر مسیرهای گردشگری شهرستان نوبت دوم نصب تابلوهای راهنمای گردشگری به زودی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به آثار صنعتی مسجدسلیمان که نزدیک به ۲۰ اثر شاخص هستند، گفت: آثار صنعتی را از طریق تابلوهای فلزی دوزبانه یعنی به فارسی و انگلیسی تعریف کرده‌ایم.

سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مسجدسلیمان اضافه کرد: همچنین در محوطه‌های تاریخی شهرستان از جمله بردنشانده، سرمسجد، قبرستان ارامنه و… که ساختار سنگی دارند برای نصب تابلوهای راهنمای گردشگری سنگ‌های محلی را تراش داده و اطلاعات، نقشه‌ها و مسیرهای گردشگری را هماهنگ با محیط به دوزبان فارسی و انگلیسی تعریف کردیم.

سلطانی خاطرنشان کرد: تابلوهای گردشگری نصب شده با استانداردهای یونسکو و سازمان میراث‌ فرهنگی مطابقت دارند و طبق معیارهای جهانی گردشگری هستند.

بازدیدها: ۰