اهواز همچنان آلوده‌ترین کلانشهر کشور
اهواز همچنان آلوده‌ترین کلانشهر کشور
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز نیز (۱۵ آذرماه) اهواز آلوده‌ترین کلانشهر شناخته شده است. از سوی دیگر اهالی تبریز هوا پاک را تنفس کرده‌اند.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروز خبر به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست از هشت کلانشهر کشور امروز (۱۵ آذر) اهواز به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص  ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و رسیدن به عدد ۱۵۰ شناخته شده است.

پس از آن کرج و اصفهان آلودگی هوا را برای گروه‌های حساس با رسیدن به عدد ۱۱۴ و ۱۰۱ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه کرده‌اند..

هوای مشهد،تهران، اراک و شیراز نیز با رسیدن به عدد ۹۳، ۸۶، ۶۷ و ۵۵ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته‌ است. آلاینده شاخص هوا در این  چهار کلانشهر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

تبریزی‌ها نیز هوای پاک را با رسیدن به عدد ۴۰ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تنفس کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

بازدیدها: ۰