بیمارستان کودکان ابوذر: با عاملان حادثه برای کودک اهوازی برخورد می‌شود/توضیح دادستان اهواز درباره قصور پزشکی منجر به حادثه برای کودک اهوازی
بیمارستان کودکان ابوذر: با عاملان حادثه برای کودک اهوازی برخورد می‌شود/توضیح دادستان اهواز درباره قصور پزشکی منجر به حادثه برای کودک اهوازی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از وضعیت کودک سه ساله‌ای که در جریان قصور پزشکی در بیمارستان ابوذر دچار سوختگی شده بود، بازدید و دستورات قضایی برای پیگیری و درمان سریع این کودک را صادر کرد.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروز خبر به نقل از ایسنا، صادق جعفری چگنی با اشاره به به موضوع قصور پزشکی منجر به حادثه برای کودک ۳ ساله اهوازی در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: این کودک که برای عمل آپاندیس در بیمارستان‌ ابوذر اهواز بستری بود، در اتاق عمل دچار سوختگی از ناحیه کمر و پا شد که دادستان عمومی و انقلاب اهواز به محض اطلاع از این خبر، در بیمارستان حاضر و ضمن عیادت از بیمار و دلجویی از خانواده وی، موضوع را مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان این که در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است، گفت: در راستای ماده ۲ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان این موضوع بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفت و مقرر شد با رعایت مقررات نسبت به بررسی تخلفات صورت گرفته، مقصران حادثه شناسایی و برابر قانون با آنان برخورد شود.

وی ادامه داد: همچنین پس از این بازدید که با حضور رئیس علوم پزشکی استان و معاونین وی و رئیس سازمان نظام پزشکی استان برگزار شد، طی نشستی وضعیت بهداشت و درمان استان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد دستگاه‌های نظارتی در حوزه بهداشت و درمان جهت بررسی حادثه مذکور پیگیری‌های لازم را صورت دهند.

جعفری چگنی تصریح کرد: دستگاه قضایی ضمن احترام به جامعه بهداشت و درمان و تقدیر از زحمات آنان، بر رعایت حقوق بیمار و اخلاق پزشکی، تاکید دارد و با هرگونه قصور در این زمینه برخورد قانونی می‌کند.

مرکز آموزشی درمانی ابوذر اهواز نیز در خصوص حادثه‌ای که برای کودک اهوازی در اتاق عمل این بیمارستان رخ داده است، توضیحی ارائه داد.

مرکز آموزشی درمانی ابوذر اهواز در اطلاعیه‌ای در خصوص تصویر پخش شده مبنی بر سهل‌انگاری در درمان بیمار، عنوان کرده است: “بیمار، کودک ۲ ساله‌ای است که به دنبال درد شدید و حاد شکم با تشخیص آپاندیسیت، با تاخیر و پنج روز پس از شروع علائم به این مرکز مراجعه کرده که به همین دلیل در هنگام مراجعه، دچار پارگی آپاندیس و انتشار وسیع عفونت در تمام حفره شکم شده بود. بیمار پس از انجام اقدامات تشخیصی و اولیه درمانی، بلافاصله توسط تیم فوق‌تخصصی جراحی اطفال به اتاق عمل منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

با توجه به شرایط حاد بیمار و طولانی بودن زمان عمل و به دلیل اینکه نجات جان بیمار در اولویت می باشد، احتمال وقوع عوارضی در حین عمل وجود داشته که در این بیمار به دنبال ایجاد عارضه پوستی، بلافاصله اقدامات درمانی لازم برای بیمار طبق مشاوره متخصص پوست آغاز شده است. اکنون بیمار از نظر مسائل مرتبط با عمل جراحی انجام شده مشکلی نداشته و عارضه پوستی در حال درمان کامل می باشد.

لازم به ذکر است که موضوع در کمیته‌های علمی – تخصصی در حال بررسی است و چنانچه فرد یا افرادی دستورالعمل‌های علمی ابلاغ شده را رعایت نکرده باشند، مطابق مقررات با آنها رفتار خواهد شد.”

بازدیدها: ۰