ترمینال ورود و خروج مسافری فرودگاه اهواز تفکیک می‌شود
ترمینال ورود و خروج مسافری فرودگاه اهواز تفکیک می‌شود
مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان از آغاز عملیات اجرایی تفکیک ترمینال ورود و خروج مسافری فرودگاه بین المللی شهید سلیمانی اهواز خبر داد.
image_pdfimage_print

سید مهدی رزاز در گفت ‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از انجام تشریفات قانونی و مشخص شدن پیمانکار و بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده از هفته گذشته عملیات اجرایی پروژه تفکیک ترمینال ورود و خروج مسافری فرودگاه شهید سلیمانی اهواز آغاز شده است.

وی افزود: براساس قراداد منعقد شده با پیمانکار مدت زمان اجرای این طرح برای بهسازی ترمینال قدیم و تبدیل آن به ترمینال خروجی مسافران ۶ ماهه است و بر این اساس پیش بینی می‌کنیم این پروژه در سه ماهه ابتدایی سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با بیان اینکه اعتبار تخصیص داده شده به پروژه تفکیک ترمینال ورود و خروج فروگاه اهوار از محل منابع استانی و بیش از ۳۵ میلیارد تومان است، گفت: با توجه به بار ترافیکی بسیار بالای مسافر در ترمینال فعلی فرودگاه بین‌المللی شهید سپهبد سلیمانی اهواز تفکیک ترمینال ورود و خروج مسافری در این فرودگاه ضروری است.

رزاز با اشاره به افتتاح ترمینال جدید خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید سپهبد سلیمانی اهواز در سال گذشته، ادامه داد: ترمینال قدیم خارجی این فرودگاه به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ متر به ترمینال خروجی مسافران اختصاص داده خواهد شد.

وی در پایان گفت: ترمینال کنونی فرودگاه اهواز برای پروازهای ورودی این فرودگاه و ترمینال خارجی قدیم پس از بهسازی به عنوان ترمینال پروازهای خروجی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بازدیدها: ۰