خوزستان در رتبه چهارم تعداد معلولان / ازدواج‌های فامیلی و تصادفات علت عمده معلولیت
خوزستان در رتبه چهارم تعداد معلولان / ازدواج‌های فامیلی و تصادفات علت عمده معلولیت
رئیس انجمن حمایت از معلولان خوزستان با اشاره به وجود بالغ بر ۸۰ هزار معلول در استان، گفت: خوزستان از نظر تعداد معلولان در رده چهارم کشور قرار دارد.
image_pdfimage_print

کاظم راد در مراسم روز جهانی معلولان که امروز (۱۲ آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: جامعه معلولان مشکلات عدیده‌ای از جمله مناسب‌سازی نشدن محیط شهری، مسکن، اشتغال و ازدواج دارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در سال ۹۶ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت تصویب شد اما تاکنون این قانون اجرا نشده یا به صورت کمرنگ اجرا شده است در حالی که در صورت اجرای دقیق و کامل این قانون، مشکلات جامعه معلولان رفع می‌شود اما متاسفانه تاکنون دستگاه‌های اجرایی این قانون را اجرا نکرده‌اند.

رئیس انجمن حمایت از معلولان خوزستان گفت: در قالب این قانون، همه مشکلات معلولان از جمله مناسب‌سازی محیط شهری و ساختمان‌های ادارات، رفع مشکلات اشتغال، ازدواج، مسکن و استخدام پیش‌بینی شده است اما فعلا مسئولان به این نگاه نرسیده‌اند که این قانون را کامل اجرا کنند.

راد عنوان کرد: خوزستان بالغ بر ۸۰ هزار معلول دارد که ۳۰ هزار از این تعداد در اهواز سکونت دارند. بالغ بر ۲ هزار نفر از این تعداد عضو انجمن حمایت از معلولان خوزستان هستند.

وی تصریح کرد: خوزستان از نظر تعداد معلولان در رده چهارم کشور قرار دارد که این مساله به دلیل مشکلاتی از جمله ازدواج‌های فامیلی و تصادفات جاده‌ای است.

بازدیدها: ۰