رهایی ۶۱ محکوم به قصاص از چوبه دار در خوزستان
رهایی ۶۱ محکوم به قصاص از چوبه دار در خوزستان
معاون قضایی و رئیس توسعه حل اختلاف استان خوزستان گفت: ۶۱ نفر محکوم به قصاص در خوزستان از ابتدای امسال تا کنون از چوبه دار رهایی یافتند.
image_pdfimage_print

به گزارشبهروز خبر به نقل از ایرنا، علیرضا باوی در نشست بررسی و راهکار حل و فصل پرونده های قتل عمد نوجوانان در کانون اصلاح و تربیت اهواز بیان کرد: شوراهای حل اختلاف و ستاد صبر خوزستان در سال گذشته نیز ۶۰ نفر محکوم به قصاص را از چوبه دار رها کردند.

وی گفت: به موجب این سنت حسنه که در کشور ترویج داده شد شورای حل اختلاف به یک نهاد اثرگذار و با اهمیت تبدیل شده که در سایه آن امنیت و آرامش در جامعه گسترش پیدا کرده و این نهاد مردمی در سراسر کشور فراگیر شده است.

باوی بر نقش اثر گذار شوراهای حل اختلاف در حل و فصل پرونده های اختلافات و دعاوی مردم تاکید کرد و گفت: شورای حل اختلاف و ستاد صبر خوزستان در کشور رتبه اول از نظر میزان حل و فصل پرونده های قتل کسب کرده و این مرهون تلاش، کوشش و زحمات فراوان اعضای شوراهای حل اختلاف و ستاد صبر استان است.

باوی بیان کرد: نقش بزرگان و ریش سفیدان در حل و فصل مشکلات نوجوانان و جوانان بسیار تاثیر گذار است.

معاون قضایی و رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان افزود: آگاه‌سازی و هویت بخشیدن به نوجوانان منجر به کاهش چشمگیر و پیشگیری از بزه در قشر آنان می شود و باید خانواده و نهاد های علمی و فرهنگی وظایف و نقش خود را در این خصوص بخوبی ایفا کنند.

مدیرکل زندان‌ها  در این نشست گفت: برگزاری چنین جلساتی نتایج بسیار مطلوبی در حل و فصل پرونده ها زندانیان بخصوص مددجویان نوجوان که به هر دلایلی مرتکب بزه شده اند خواهد داشت و باید این نشست ها بصورت مستمر ادامه پیدا کند.

غلامرضا روشان اظهار داشت: شورای های حل اختلاف ویژه زندان ها در کاهش جمعیت کیفری تاثیر فراوانی دارند و تاکنون زندانیان زیادی به واسطه این نهاد از زندان های استان آزاد شدند.

در این نشست تعدادی از پرونده های مددجویان کانون اصلاح و تربیت اهواز جهت ایجاد صلح و سازش بررسی شد.

بازدیدها: ۰