رکوردشکنی پولادمرد مسجدسلیمانی در پیکارهای وزنه‌برداری جوانان جهان
رکوردشکنی پولادمرد مسجدسلیمانی در پیکارهای وزنه‌برداری جوانان جهان
ایلیا صالحی‌پور، وزنه بردار مسجدسلیمانی عضو تیم ملی کشورمان هر ۳ رکورد یک‌ضرب، دوضرب و مجموع نوجوانان آسیا در دسته ۸۱ کیلوگرم پیکارهای وزنه‌برداری جوانان جهان را به نام خود ارتقا داد.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروز خبر به نقل از ایرنا، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان از روز ۲۴ آبان ماه در شهر گوادالاخارا مکزیک آغاز شده است. در این دوره از رقابت‌ها ۲۲۹ ورزشکار دختر و پسر از ۴۸ کشور جهان حضور دارند.

پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان عصر امروز (دوشنبه) به وقت محلی و از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد با رقابت ۲ نماینده ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم پیگیری شد.

در این دسته عبدالله بیرانوند دارنده نشان برنز قهرمانی آسیا و ایلیا صالحی‌پور دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا نماینده ایران بودند.

در پایان رقابت‌های دسته ۸۱ کیلوگرم صالحی‌پور ششم و بیرانوند به عنوان هفتم این دسته در رقابت‌های قهرمانی جهان رسیدند.

رکوردهای قبلی نوجوانان آسیا در دسته ۸۱ کیلوگرم با ۱۴۷ کیلوگرم در یک‌ضرب، ۱۸۱ کیلوگرم در دوضرب و ۳۲۸ کیلوگرم در مجموع در اختیار علیرضا عباسپور دیگر نماینده کشورمان بود، اما صالحی‌پور یک کیلوگرم در یک‌ضرب، ۲ کیلوگرم در دوضرب و ۳ کیلوگرم در مجموع این رکوردها را به نام ارتقا داد.‌

صالحی‌پور همچنین با رسیدن به رکورد مجموع ۳۳۱ کیلوگرم، ۱۸ کیلوگرم به نسب رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا که مرداد ماه در دهلی‌نو برگزار شد، افزایش رکورد داشت که کیلوهای قابل توجهی هستند.

بازدیدها: ۲