پلیس فتا هشدار داد : شایعه‌سازی معاندان برای زیر سوال بردن امنیت زوار اربعین
پلیس فتا هشدار داد : شایعه‌سازی معاندان برای زیر سوال بردن امنیت زوار اربعین
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا اظهار داشت: بر اساس رصدهای صورت‌گرفته در فضای مجازی مشخص شد معاندان، مغرضان و تعدادی از کاربران در حال تولید و انتشار شایعات در فضای مجای به منظور ایجاد احساس عدم امنیت در میان شهروندان و به خصوص زوار اربعین حسینی (ع) هستند.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروز خبر و به نقل از همشهری آنلاین ، سرهنگ رامین پاشایی ادامه داد: این افراد با بهره‌گیری از کلیپ‌های ادوار گذشته و با استفاده از تاکتیک و تکنیک تقطیع، تحریف، میکس، صداگذاری و انتساب به زمان حال، مترصد پیگیری اهداف شوم و مغرضانه خود هستند که با بررسی محتوای کلیپ‌ها و اخبار شایعه منتشر شده، مشخص شد هدف اصلی این شایعه‌سازان زیر سوال بردن امنیت زوار اربعین حسینی (ع) که قصد سفر به کشور کربلا معلی را دارند، است.

وی بیان کرد: متاسفانه اینگونه اقدامات در سال‌های گذشته نیز صورت می‌گرفته و معاندان و مغرضان با سوءاستفاده از احوال و شرایط کشور، مناسک و مناسبت‌های خاص اقدام به تولید و انتشار شایعات می‌کردند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا افزود: به منظور پاک‌سازی فضای مجازی و برخورد با شایعه‌سازان ۵۵ کارگروه ویژه عملیاتی و اطلاعاتی در پلیس فتا فراجا تشکیل شده است و وظیفه اصلی آنان نیز رصد و خنثی‌سازی جریانات مرتبط با شایعه‌سازی، انتشار اخبار کذب و برخورد قضائی با شایعه‌سازان است و تاکنون تعدادی موارد در این خصوص احصا شده و اقدام عملیاتی این پلیس در جریان است.

این مقام انتظامی با اشاره به مجرمانه بودن فرآیند تولید و انتشار شایعات در فضای مجازی به نحوی که باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی، ایجاد ترس و عدم احساس امنیت می‌شود، به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: از تولید، انتشار و بازنشر مطالب خلاف واقعه و شایعه در فضای مجازی در بستر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها اکیدا خودداری کنند و اخبار موثق را صرفا از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی دنبال کنند.

سرهنگ پاشایی از عموم مردم خواست در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir و یا تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰گزارش کنند.

بازدیدها: ۰