کشف ۸ هزار سکه تاریخی توسط جویندگان گنج
کشف ۸ هزار سکه تاریخی توسط جویندگان گنج
جویندگان گنج با استفاده از دستگاه فلزیاب، هزاران سکه قرون وسطایی را در اسکاتلند کشف کردند که محل اکتشاف را برای بررسی‌های بیشتر به باستان‌شناس گزارش دادند.
image_pdfimage_print

به گزارش ایسنا به نقل از انشنت اوریجینز، ‌گروهی از افراد در اسکاتلند با استفاده از دستگاه فلزیاب بیش از هشت‌هزار سکه متعلق به قرن سیزدهم و چهاردهم میلادی کشف کردند. این گنجینه بزرگترین مجموعه سکه‌های قرون‌ وسطایی است که در دو قرن اخیر در اسکاتلند کشف شده است.

این سکه‌ها در نزدیکی یکی از روستاهای جنوب غرب اسکاتلند کشف شده‌اند و بیشتر آن‌ها با تصویر «ادوارد یکم» ‌ و «ادوارد دوم» ‌ ضرب شده‌اند.

پس از حکومت «ادوارد یکم»، ‌ ـ پادشاه انگلستان ـ، «ادوارد دوم» ‌ و «ادوارد سوم» ‌ بر تخت فرمانروایی نشستند، در نتیجه تمام سکه‌های پِنی انگلستان در زمان حکومت این سه شاه، نام «ادوارد» ‌ و طراحی اولیۀ یکسانی داشتند.

در سال هفتم حکومت «ادوارد یکم»، ‌ تغییراتی در طراحی سکه‌های انگلستانی شکل گرفت که تا ۲۰۰ سال پابرجا باقی ماند. با توجه به این نکته، ‌ تشخیص این‌که هر کدام از سکه‌ها دقیقا به دوران حکومت کدام یک از پادشاهان تعلق دارد، ‌ کار دشواری است و زمان طولانی را می‌طلبد.

زمانی که جویندگان گنج، کشف سکه‌های تاریخی را گزارش دادند، گروهی از باستان‌شناسانِ «واحد گنجینه اسکاتلند» ‌به همراه باستان‌شناسان «موزه ملی اسکاتلند» محل اکتشاف را مورد بررسی قرار دادند.

بازدیدها: ۰