کلاهبرداری ۵۰میلیاردی با گنج های خیالی در خوزستان
کلاهبرداری ۵۰میلیاردی با گنج های خیالی در خوزستان
اعضای باند کلاهبرداری که به بهانه فروش گنج و زیرخاکی افراد ساده‌لوح را سرکیسه می‌کردند پس از دستگیری اعتراف کردند که تاکنون از این راه دست‌کم 50میلیارد تومان به جیب زده‌اند.
image_pdfimage_print

رسیدگی به این پرونده از چندی قبل در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی خوزستان آغاز شد. شاکیان مدعی بودند پس از خرید اشیای قدیمی و عتیقه از چند نفر پی برده‌اند که سرشان کلاه رفته و این اشیا تقلبی هستند. آنطور که شاکیان می‌گفتند آنها در ازای دریافت این اشیای بی‌ارزش چندین میلیارد تومان پرداخت کرده بودند. به‌دنبال چند شکایت در این‌باره تحقیقات کارآگاهان پلیس در این‌باره آغاز شد. بررسی شکایت‌های ثبت شده نشان می‌داد در پشت پرده همه این پرونده‌ها اعضای یک باند قرار دارند. شگردی که متهمان برای فریب طعمه های‌شان استفاده کرده بودند نشان می‌داد آنها از کلاهبرداران کاملا حرفه‌ای هستند. بررسی اظهارات مالباختگان حاکی از آن بود که سرکرده این باند کلاهبرداری خودش را نماینده مسئولان کشوری و لشکری معرفی  و از این طریق اعتماد آنها را جلب کرده است. در چنین شرایطی بود که تلاش‌ها برای دستگیری متهمان آغاز شد. اعضای این باند با اجرای نقشه‌ای حساب شده تلاش کرده بودند هیچ ردی از خود باقی نگذارند اما در ادامه مأموران موفق شدند سرکرده باند را دستگیر کنند. او وقتی تحت بازجویی قرار گرفت به کلاهبرداری از شاکیان با ترفند فروش گنج و عتیقه اعتراف کرد. به‌دنبال اعترافات او ۴همدست دیگرش نیز دستگیر شدند.

سردار سیدمحمد صالحی، فرمانده انتظامی خوزستان با بیان جزئیات این پرونده گفت: طبق بررسی‌ها و اعترافات کلاهبرداران مشخص شد آنها با این شگرد از ۵نفر کلاهبرداری کرده‌اند. فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به اینکه تاکنون مبلغ کلاهبرداری شده ۵۰میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: شهروندانی که با این شیوه از آنها کلاهبرداری شده می‌توانند به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان بهبهان مراجعه کنند.

بازدیدها: ۱