۱ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان به استان خوزستان اختصاص یافت
۱ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان به استان خوزستان اختصاص یافت
استاندار خوزستان گفت: خوشبختانه در سال جاری 1 هزار و 280 میلیارد تومان جهت حمایت از اشتغال و تولید به استان خوزستان اختصاص یافت که این اعتبار میان دستگاه‌ها تقسیم خواهد شد و هر دستگاه‌ باید طرح خود را به بانک معرفی کند.
image_pdfimage_print

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، چهارمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱ امروز سه‌شنبه ۱۰ آبان‌ماه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست با تأکید بر ضرورت توسعه تجارت مرزی در پایانه‌های چذابه و شلمچه اظهار داشت: ۲۲ تعاونی‌ مرزنشین فعال در استان خوزستان وجود دارد که با برخی از دستگاه‌ها چالش‌هایی دارند؛ لذا کارگروهی برای رفع این چالش‌ها تعیین شد تا فعالیت این تعاونی‌ها افزایش یابد.

خلیلیان درخصوص فعالیت بازارچه‌های مرزی استان بیان داشت: از ۳ بازارچه مرزی استان تنها ۱ بازارچه فعال است در این جلسه تصمیمانی پیرامون فعالسازی ۲ پایانه مرزی غیرفعال نیز اتخاذ شد.

وی در رابطه با ارائه تسهیلات به پروژه‌های فناورانه و دانش بنیان تصریح کرد: خوشبختانه در سال جاری ۱ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان جهت حمایت از اشتغال و تولید به استان خوزستان اختصاص یافت که این اعتبار میان دستگاه‌ها تقسیم خواهد شد و هر دستگاه‌ باید طرح خود را به بانک معرفی کند.

استاندار خوزستان در پایان با بیان اینکه ۲۰ درصد از اعتبار اختصاص‌یافته برای حمایت از اشتغال و تولید به شهرهای کوچک و مناطق کم‌برخودار ارائه خواهد شد، ابراز داشت: حداقل ۱۰ درصد از این تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان داده خواهد شد تا بتوانیم از این حوزه نیز حمایت ویژه‌ای داشته باشیم.

بازدیدها: ۰