۵ بیمارستان اهواز آماده پذیرش اطفال بیمار هستند
۵ بیمارستان اهواز آماده پذیرش اطفال بیمار هستند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به مراجعه گسترده اطفال با بیماری های تنفسی به بیمارستان اطفال ابوذر، پنج بیمارستان دیگر در اهواز آماده پذیرش اطفال بیمار هستند.
image_pdfimage_print

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب حی‌بر عصر امروز سه شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای در خصوص آغاز پیک آنفلوانزا و بیماری‌های تنفسی در خوزستان اظهار کرد: از زمان آغاز این موج با تعداد مراجعان بسیار بالا به ویژه در بخش اطفال مواجه شدیم که در این زمینه بیمارستان ابوذر اهواز با داشتن بیشترین و بالاترین امکانات برای پذیرش بیماران اطفال در حال ارائه بهترین خدمات به مراجعان است.

وی به راهکارهای کاهش موارد ابتلاء به بیماری اشاره کرد و گفت: با توجه به طولانی شدن پیک آنفلوانزا، بیماری تنفسی و افزایش آمار مراجعات به مراکز درمانی، برای کاهش موارد ابتلاء و خروج از این موج، دستورالعمل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.

حی‌بر افزود: از مهمترین این دستورالعمل‌ها استفاده از ماسک به خصوص در اجتماعات و فضاهای سربسته، رعایت فاصله اجتماعی، شستن دست‌ها برای سرایت نکردن بیماری، جدا کردن فرد بیمار از دیگر اعضای خانواده، شناسایی دانش‌آموز بیمار در مدارس و فرستادن سریع وی به منزل برای در امان ماندن سایر دانش‌آموزان است.

وی از آماده‌باش همه مراکز درمانی برای پذیرش مراجعان خبر داد و تاکید کرد: با توجه به مراجعات گسترده بیماران به بیمارستان ابوذر اهواز، دیگر بیمارستان‌ها نیز آماده پذیرش بیمار هستند. این بیمارستان‌ها عبارتند از مرکز آموزشی و درمانی گلستان اهواز، بیمارستان علامه کرمی، بیمارستان میلاد، بیمارستان امیرالمومنین (ع) و بیمارستان طالقانی که به عنوان مراکز پشتیبان بیمارستان ابوذر، آماده خدمات رسانی به بیماران هستند.

بازدیدها: ۰