شعرهای هرمز ‌علی‌پور «در معرض» قرار گرفت
شعرهای هرمز ‌علی‌پور «در معرض» قرار گرفت
«در معرض» نام مجموعه شعر جدید هرمز علی‌پور است و این شعرهای نو روانه بازار شد.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروزخبر،هرمز علی‌پور که این ۳۸ قطعه شعر را سروده یکی از شاعران معاصر ایرانی و از بنیان‌گذارهای اصلی نحله ادبی «موج ناب» است. شعرهای «موج ناب» افزون بر توجه به طبیعت و عنصرهای اقلیمی به مساله مرگ توجه می‌کنند.

این مجموعه همچنین شامل گفتارهایی از نادر ختایی، بهمن ساکی، علیرضا شکرریز، سریا داودی حموله، ارمغان بهداروند و بهنود بهادری است.

شعری از این مجموعه:

«به نام هر مرده‌ای که نسبت می‌دهیم

روزهایی را

تضمینی برای رستگاری و امن آدمی نخواهد داد

در حصارهای پنهان و آشکار که

می‌تواند تمام تاریخ را به تنگ بیاورد».

این کتاب در ۱۰۶ صفحه و با قیمت ۶۰ هزار تومان در کتاب‌فروشی‌هاست.

هرمز علی‌پور زاده چهارم اسفند ۱۳۲۵ در ایذه از شاعران معاصر ایرانی است. وی در ابتدا به داستان‌نویسی روی ‌آورد اما کار جدی‌اش در شعر از سن ۲۰ سالگی و با چاپ شعری از او در مجله فردوسی شروع شد. وی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های شعر ناب محسوب می‌شود که در ادامه‌ مسیر ادبی خود از شعر ناب فراتر رفته و اندازه و نهایتی برای شعر قایل نیست. علی‌پور فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ادبیات فارسی است که پس از ۳۰ سال اشتغال در آموزش و پرورش بازنشسته شده‌ است.

از وی در بیش از ۵۰ سال فعالیت ادبی کتاب‌های متعددی همچون «با کودک و کبوتر»، «سب‌بابه»، «سپیدی جهان»، «همین دیدن‌ها»، «نرگس فردا»، «الواح شفاهی»، «اوراق لاژورد»، «علف یونان به لغت عذرا»، «۵۴ به دفتر شطرنجی»، «فاخته هیمالیا»، «ریحان آلفابت»، «گیاه کهکشان»، داغ بی‌بی، به کوچه‌ی زنبق و .. به چاپ رسیده‌ است.

Views: 0

  • منبع خبر : ایسنا