سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳ | Tuesday, 25 June , 2024
موشن گرافیک/ تاثیر شبکه های اجتماعی بر روابط خانواده ها 15 اردیبهشت 1401

موشن گرافیک/ تاثیر شبکه های اجتماعی بر روابط خانواده ها

این موشن گرافیک در راستای تقویت فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی به همت فرهنگ سرای فناوری اطلاعات تولید و منتشر شده است.

موشن گرافیک/ مدیریت مصرف برق 15 اردیبهشت 1401

موشن گرافیک/ مدیریت مصرف برق

مقایسه سرانه مصرف برق در کشور ما نشان می دهدکه ایران یکی از 20کشور پرمصرف برق در دنیاست . بر اساس گزارش سازمان انرژی های پاک اروپا واقع در کشور دانمارک، مردم کشور ایران با مصرف 207 میلیارد كیلووات ساعت در سال 2011میلادی جزء پرمصرف ترین استفاده کنندگان از انرژی برق هستند. در این گزارش خاطر نشان شده که بخش عمده ای از این مصرف برق را می توان با راه کارهای ابتدایی کاهش داد . هر ایرانی به طور متوسط در سال 2011میلادی 2500کیلو وات ساعت برق مصرف کرده است و این در حالی است که متوسط سرانه مصرف برق در جهان در حدود 1200کیلو وات ساعت است .

موشن گرافیک /  تفاوت سرماخوردگی و آنفلوآنزا 15 آبان 1400

موشن گرافیک / تفاوت سرماخوردگی و آنفلوآنزا

از نگاه اغلب مردم سرماخوردگی و آنفلوانزا یک بیماری هستند و تقاوتی بینشان وجود ندارد . در این موشن گرافی تلاش داریم اطلاعات و دانسته علمی و پزشکی شما را در تشخیص بیماری آنفلوانزا و سرماخوردگی افزایش بدهیم .

موشن گرافی / چکار کنیم که کرونا نگیریم ؟ 15 مهر 1400

موشن گرافی / چکار کنیم که کرونا نگیریم ؟

قطرات آب دهان یا مخاط بینی که ناقل ویروس تنفسی هستند، می‌توانند با عطسه یا سرفه، ۲ الی ۳ متر جابجا شوند. برای ایجاد عفونت، ویروس باید کاملاً وارد مجرای تنفسی شود؛ به همین دلیل توصیه می‌شود شیوه‌‌های پیشگیری از کرونا به دقت رعایت شوند. این ویروس سنگین است و در نتیجه نمی‌تواند در هوا به مدت طولانی معلق بماند و سریعا به سمت پایین می‌رود و روی سطوح مختلف می‌نشیند. در این زمان اگر فرد سالمی به این سطوح دست بزند و سپس قبل از شستشوی دست‌ها غذا بخورد و یا دست به چشمان خود بزند، این ویروس وارد بدن شده و فعالیت تخریبی خود را آغاز می‌کند. همچنین در صورتی که فرد بیمار مستقیما به سمت صورت فرد سالم عطسه یا سرفه نماید، قطرات ریز حاوی ویروس به دستگاه تنفسی یا چشم‌های فرد سالم وارد می‌شود و او را بیمار می‌کند.