جلوگیری از ورود پساب‌های نفتی با تزریق به مخزن نفت
جلوگیری از ورود پساب‌های نفتی با تزریق به مخزن نفت
مدیرعامل شرکت‌بهره برداری‌نفت‌و‌گاز‌مسجدسلیمان از انجام یک اقدام جالب توجه بمنظور حفاظت از محیط زیست در این شرکت خبر داد.
image_pdfimage_print

به گزارش بهروز خبر به نقل از روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت‌و‌گاز مسجدسلیمان،مهندس علیرضا هیهاوند در تشریح این خبر افزود: پساب‌های صنعتی همواره جزو خطرناک ترین آلاینده‌ها به شمار آمده و مورد نگرانی سازمان حفاظت از محیط زیست ،فعالان این عرصه و صنایع مولد از جمله صنعت نفت بوده و می باشد.

وی ادامه داد: توجه و پاسداشت محیط زیست همواره جزو اصول و رئوس مأموریت ها و اقدامات این شرکت بوده و بر آن تأکید و سفارش بسیار گردیده است.

مهندس هیهاوند تصریح کرد: در یک اقدام جالب توجه و به منظور پاسداشت محیط زیست و فشار افزایی چاه‌های نفت،مقدار ۶۰۰۰۰ بشکه پساب حاصله از عملیات فرآورش،پس از جمع آوری در حوضچه تبخیر در یکی از مخازن نفتی تحت مدیریت این شرکت تزریق شد.

به گفته‌ی ایشان، با این اقدام ضمن جلوگیری از آلودگی محیط زیست، تزریق پساب به اعماق زمین موجب فشار افزایی و افزایش ظرفیت تولید از این مخزن نفتی می‌شود و در صورت نتیجه بخش بودن این اقدام،به جای استفاده از روش‌های هوازی، از روش تزریق برای دفع پساب‌های نفتی در این شرکت استفاده خواهد شد.

نگارش و انتشار:دانوش صالحی / عکس: محمد باقری

Visits: 0